Kam s ručníky v koupelně

Jednoduché, elegantní a originální řešení na odkládání ručníků. Nejlepší je samozřejmě "žebřík" vyrobit přímo z bambusů, ale může být také z břízy nebo jiného dřeva. Dodá koupelně šmrnc, teplo přírody, ale zároveň je také praktické.


Teplo domova

Originálně řešená stěna, která dodá teplo domova. Ideální ve vstupní hale, chodbě. Mix rámečků v barvě bílé a černé působí čistě a nepřeplácaně. Zajímavý je také detail prostředního obrázku, který jako jediný nemá paspartu. Bílá lavice s patinou vše krásně doplňuje. K tomuto stylu byl také skvěle vybrán obal na květináč a detaily tvořené z kamenů. Dřevo pod lavicí není nutností, ale kdo má v domě také krb, tak sem s ním :). Nebylo zapomenuto ani na lokální osvělení reflektory. Celkově působí velmi útulně. Hodí se do interiéru/chodby, kde je základ čistý a bez dalších zásadních doplňků.


Není police jako police

Vtipně řešené police, které působí vzdušně a originálně. Rámeček pověšený na zdi, rámečky s obrázky na polici, zajímavé zrcadlo, květina, skleněné vázy a celá věda designu vyřešena :)


Dveře jinak

Dveře s klikou jsou asi v každém interiéru. Kdo chce změnu a má k tomu potřebný prostor, ať se inspiruje tímto designovým řešením. Stačí najít nějaké zajímavé staré dveře, trošku je dát do pořádku nebo si je jednoduše nechat vyrobit. Dveře s pojezdy zavěsit na nosný profil a máte originálně řešené šoupací dveře. Je také velmi praktické. Doporučuji do mísností, které nepotřebují velkou izolaci hluku.


Netradiční koupelna

Spojení designu, praktičnosti, citu pro umění, čisté linie a eleganci. Skvěle řešené doplňující osvětlení, které je zavěšené ze stropu. Podobný typ luceren se dá pořídit například u Rendl light studio. Je to velmi zajímavý prvek, který se dá použít i například v ložnici pro osvětlení nad nočním stolkem. Důležité je samozřejmě mít kvalitní hlavní stropní osvětlení. Lucerny slouží pro náladové "ambientní" osvětlení. Výborně řešené zrcadlo, které je protažené do celé délky (zvětší prostor) a rámované dřevem, které dodá teplo do interiéru koupelny. Dlažba na podlaze imitující dřevo v kombinaci s obkladem v mramoru (může být použit i travertin nebo žula) dodá pocit luxusu. Stěna, kde není přímý kontakt s vodou bez obkladu dodá kouplně více pokojový ráz než pocit "pitevny". Umělecké prvky, křesílko, taburet a čerstvé květiny už jsou jen třešničkou na dortu. Na závěr jen, že pokud bude někomu připadat koupelna nepraktická z důvodu vlhosti v prostou koupelny, tak jen doplním, že vše jen záleží na typu použitých materiálů, které se do vlhkého prostředí hodí. Například světla musí mít IP krytí/ochranu, masivní dřevo speciální ošetření, textilie vyšší podíl syntetiky apod. Výsledek pak ale stojí za to :).


Dětský pokoj pro mladou slečnu

Zvláště u holčiček není potřeba dětský pokojíček dělat supermoderní. Inspirujte se tímto řešením. V konečném výsledku budete překvapeni, že není zas tak složité vytvořit takhle pěknou kompozi. Nábytek se dá zkombinovat z prvků vyrobených na míru (například postel, skříně) a prvky z obchodů např. IKEA (noční stolek, garnýže, doplňky), DONATE (křesílka, psací stůl, lampička, obrázky). Podlahu doporučuji v dekoru bělený dub a krémový koberec v centrální části pokoje, který dodá pocit útulnosti. Další zajímavý prvek jsou dřevěné obklady zdí (bílý lak), které stačí, když budou do výše jedné třetiny zdi. Úložný prostor (skříně) doporučuji sladit ve stejném stylu jako obklady zdí a vybrat zajímavé úchytky, které podtrhnou celkový ráz. Zbytek místnosti vymalovat v jemných "pudrových" odstínech. Nakonec závěsy ideálně tón v tónu s výmalbou, hezké povlečení a pokojíček jako z pohádky je hotov :).


Proč se nebát černé

Černá barva je do interiérů nádherná. Pokud se to nepřežene a správně zkombinuje s teplými tóny vznikne velmi útulný a originální interiér. Místo černé je také možné použít barvu "antracit", tmavě šedá. V tomto interiéru je zkombinovaná černá (malba na zdi kolem krbu) a tmavě hnědá (knihovna s úložným prostorem). Pokud chcete interiér ještě více odpíchnout, můžete nad krb pověsit obraz.